Marząc o przydomowym ogrodzie, wielu początkujących ogrodników przystępuje do pracy w sposób zupełnie niewłaściwy. Ogród, podobnie jak każde założenie przestrzenne, powinien być odpowiednio zaprojektowany.

Podstawową czynnością jest ocena miejsca, w którym powstanie. W zależności od wielkości działki, ukształtowania terenu oraz nasłonecznienia, należy zadecydować, które elementy będą możliwe przy realizacji.

Nie można na przykład doprowadzić do sytuacji, w której na stosunkowo niewielkim obszarze zgromadzi się zbyt dużą ilość roślin, które z czasem zaczną rosnąć w niekontrolowany sposób. Warto zastanowić się nad rodzajem roślin i na tym, jak będą wyglądać za kilka lat.

Bywa również tak, że każdy z domowników ma inne potrzeby. Dzieci potrzebują miejsca do gier i zabaw, pragną tarczy do koszykówki i mini basenu.

Mąż chciałby, aby powstał wybrukowany placyk pod grill. Z kolei kobiety, oprócz zwykłego trawnika i kilku klombów z kwiatami marzą o własnej uprawie warzyw.

urzadzenia.mapy-navi.com.pl

Dlatego bardzo często konieczne są kompromisy, które warto uzgodnić przed przystąpieniem do pracy. Niezależnie od tego, jak duży będzie to ogród, warto jednak trzymać się od początku planu, a ewentualne modyfikacje analizować po kilka razy.

Projektowanie wnętrz Pruszków www.earshotmusic.biz