Architektura, jako jedna z trzech gałęzi sztuki plastycznej, była dotychczas zaniedbywana. Ludzie często podróżują po to, aby odwiedzić galerie i muzea w poszukiwaniu obrazów i rzeźb, a budynki oglądają jakby mimochodem. Dziś się to trochę zmieniło, bowiem ludzie zwracają coraz większą uwagę na architekturę i czasem to ona determinuje cel ich podróży.

W każdym zakątku świata bowiem są zupełnie inne budynki, zarówno te zabytkowe, jak i współczesne. To, że jeździ się do Rzymu obejrzeć Colosseum, do Aten obejrzeć Akropol z Partenonem, do Paryża Wieżę Eiffla nikogo przecież nie dziwi. Ale dziwić może podróżowanie do Dubaju czy Hong Kongu, aby obejrzeć arcydzieła nowoczesnej architektury.

www.hierophant-nox.com

Dziś bowiem wielcy architekci projektują stadiony, budynki opery, dworce czy biurowce, nie tylko świątynie i pałace. Dzięki temu w prawie każdym wielkim mieście stoi jakaś architektoniczna perełka. Wielbiciele architektury to wiedzą i często jeżdżą tylko po to do tych miast, aby spojrzeć na jakiś budynek, sfotografować go czy wejść do środka.

https://www.osiedleneopolis.pl/nowe-mieszkania-warszawa-ursus/ http://alechoinki.pl/oferta-lista/swierk-pospolity-ciety/