Rok po roku mnóstwo osób decyduje się przejść na swoje i zakupić własne mieszkanie z rynku pierwotnego. W związku z tym drogi taki osób raczej na pewno przetnie ktoś taki jak deweloper. Dla większości jest to najłatwiejsza droga do własnego mieszkania.

Jaki jednak powinien być dobry deweloper? Wszak zanim powierzymy mu tak ważną rzecz musimy zyskać pewność, że poradzi sobie z tak istotnym dla nas zadaniem. Zakup mieszkania to przecież dla wielu największa inwestycja w życiu, dlatego też niezwykle ważne jest, by móc zaufać deweloperowi. W związku z tym dobrze jest wiedzieć jakimi cechami powinien charakteryzować się dobry deweloper.

Oczywiście sam deweloper to niekoniecznie jedna tylko osoba, lecz najczęściej zbiór osób zajmujących się budowaniem różnego rodzaju nieruchomości. Firmy deweloperskie wyznaczają jednak konkretne osoby do tego, by pełniły funkcję swego rodzaju agentów i współpracowały z tymi, którzy chcieliby wreszcie zamieszkać w swoim własnym mieszkaniu. To ci agenci w dużej mierze odpowiadają za wizerunek całego przedsiębiorstwa deweloperskiego, choć przy tym wszystkim nie można zapominać także o tym, że niezwykle ważna jest także wiarygodność finansowa dewelopera.

Bez tego ciężko byłoby w ogóle mówić o budowaniu nieruchomości.

Czego oczekiwać od dewelopera?

Już kilka lat temu w życie weszła specjalna ustawa deweloperska, która zdecydowanie lepiej chroni interesy nabywców. W związku z tym możemy skupić się także na innych rzeczach u dewelopera, a niekoniecznie tylko na jego stabilności finansowej (choć to oczywiście także bardzo ważna kwestia).

Równie istotne jest bowiem posiadanie zaufania do dewelopera, które wynika z tego, że dane przedsiębiorstwo jest słowne, dotrzymuje umów oraz terminów. Dobry deweloper bierze także odpowiedzialność za wszystkich podwykonawców – to on wybiera przecież ekipę budowlaną i odpowiada za wysoką jakość budowy. Jakby tego było mało, deweloper powinien być także kontaktowy, aby móc cały czas informować wszystkich zainteresowanych o postępach pracy.

Ważne jest więc także to, by deweloper mógł łatwo przekazywać myśli i skutecznie działać w razie jakichkolwiek problemów na horyzoncie. Firmy deweloperskie muszą także odznaczać się cierpliwością wobec klientów, którzy bardzo często zbyt nadgorliwie podchodzą do całego tego procesu – często nie ma się jednak czemu dziwić skoro nabywcy inwestują często oszczędności swojego życia, a co za tym idzie chcą znać jak najwięcej szczegółów.

józefosław deweloper www.asymetria.net.pl