Podjęcie decyzji o kupnie własnego mieszkania nigdy nie przychodzi łatwo. Składa się bowiem na to wiele czynników i nie każdy jest gotowy na tak dużą inwestycję. Jeśli jednak już się na to zdecydujemy – biorąc pod uwagę przede wszystkim nasze możliwości finansowe – to musimy jeszcze zdecydować się na to czy własnego lokum szukać od dewelopera, czy jednak szukać mieszkania na rynku wtórnym. Wybór nie jest wcale łatwy, a jako że kupno mieszkania to niezwykle duża inwestycja to każda nasza decyzja powinna być dobrze przemyślana. Czy warto kupić mieszkanie od dewelopera? Jak zawsze, rozwiązanie takie ma swoje plusy i minusy.

Zwolennicy kupna mieszkania u dewelopera zwracają uwagę na bardzo ważną kwestię jako jest możliwość dostosowania mieszkania do naszych potrzeb. Jesteśmy bowiem w stanie wybrać spośród wielu różnych propozycji, a na dodatek w wielu przypadkach mamy nawet okazję samodzielnie dostosować pewne rzeczy wedle naszych osobistych preferencji. Zdecydowana większość deweloperów jak najbardziej umożliwia bowiem wprowadzenie tak zwanych zmian lokatorskich w momencie realizacji swojej inwestycji, co dla wielu osób jest ogromną zachętą do współpracy z deweloperem.

www.dzierzawski.info

Mieszkanie od dewelopera – dlaczego warto?

Kolejnym plusem jest możliwość całkowitego wykończenia wnętrza naszego nowego mieszkania przez dewelopera. Wiele firm oferuje właśnie tego typu pakiety, dzięki czemu nowy lokator może wprowadzić się do swojego wymarzonego lokum zaraz po zakończeniu inwestycji.

Takie rozwiązanie ma wiele zalet – pozwala nam przede wszystkim zaoszczędzić sporo czasu i pracy, jakie należałoby poświęcić na samodzielne wykończenie mieszkania. Z drugiej strony, nie każdy musi być zwolennikiem takiego rozwiązania. Niektórzy rzeczywiście wolą zająć się tym sami i współpraca z deweloperem wcale tego nie wyklucza. Warto także pamiętać o tym, że decydując się na mieszkanie od dewelopera niemal na pewno będziemy mogli cieszyć się atrakcyjną lokalizacją naszego lokum. Wybór jest naprawdę ogromny i dla siebie znajdą coś zarówno ci, którzy preferują mieszkać bliżej centrum, jak i ci, którzy zdecydowanie bardziej wolą peryferia miasta.

Sama lokalizacja to zresztą bardzo ważna rzecz, podobnie jak okolica, w której przyjdzie nam zamieszkać. Deweloperzy najczęściej dbają jednak przynajmniej o infrastrukturę osiedlową, co z pewnością bardzo ułatwia życia na nowym osiedlu i sprawia, że nowym lokatorom będzie się tam mieszkało jeszcze przyjemniej.

mieszkania na sprzedaż józefosław rynek pierwotny dom bliźniak gdańsk