Miasto i związana z nim przestrzeń, mogą być odbierane w bardzo różny sposób. W zależności od charakteru i usposobienia człowieka, mogą przybrać za każdym razem inny rodzaj.

Zwykły mieszkaniec, dla którego miasto zwykło być schronieniem i miejscem, w którym żyje, będzie odbierać je, jako własny mały świat, a każdą zmianę przyjmie z zainteresowaniem. Fan sportów ekstremalnych, poszukujący nowych wyzwań i miejsc do wykonywania swoich akrobacji, postrzegać je będzie, jako olbrzymi tor przeszkód.

Niepełnosprawny z kolei, zwracać będzie uwagę na to, w jaki sposób rozwiązano wszelkie udogodnienia dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Natomiast właściciele samochodów będą wiecznie narzekać na zakorkowane i nienadające się do jazdy ulice oraz na pieszych, przechodzących w niedozwolonym miejscu.

Można zaryzykować stwierdzenie, że sposobów, w jakich postrzega się przestrzeń miejską są tysiące, w zależności od osobowości i potrzeb człowieka. Dlatego też, wprowadzając zmiany w jej otoczeniu, należy brać pod uwagę wszystkie ewentualności.

Projektowanie wnętrz Piaseczno www.bioarea.com.pl